Aktualności Budżet domowy

Nieszczęście w Szczęśliwicach

“Nieszczęście w Szczęśliwicach”, czyli historia o wydawaniu, oszczędzaniu i skutecznym planowaniu. I o tym jak ważne jest umiejętne zarządzanie domowym budżetem.

Dwaj bracia – Franek i Janek, mieszkańcy małej miejscowości Szczęśliwice reprezentują całkiem odmienne nastawienie do planowania finansów rodziny. Franek to typowy lekkoduch – idzie do sklepu po masło, a wraca z masą niepotrzebnych przedmiotów, wciąż brakuje mu pieniędzy, zaciąga kredyty bez czytania umowy. O swoje wszelkie niepowodzenia finansowe obwinia… grasujące do wiosce Nieszczęście.

Janek to zupełne przeciwieństwo brata – rozsądnie planuje wydatki, ubezpiecza swoje mienie i oszczędza. Do jego domu Nieszczęście nie wchodzi.

Czy jest sposób na to, aby spadające na Franka lekkoducha  i jego rodzinę nieszczęścia wreszcie znalazły swój koniec? Czy Janek będzie w stanie pomóc bratu? Co musi się wydarzyć, aby Franek mógł spokojnie spać? Czy grasujące po Szczęśliwicach Nieszczęście znajdzie nowe miejsce dla swojej niszczącej działalności?

Rozejrzyj się czy wokół Ciebie nie grasuje Nieszczęście?

Film powstał w ramach projektu “Rodzina Bezpieczna Finansowo” prowadzonego przez Fundację Wspomagania Wsi i realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Zobacz również