ABC przedsiębiorczości V

Fundacja Wspomagania Wsi w latach 2012–2019 przeprowadziła cztery edycje projektu pt. „ABC przedsiębiorczości. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast”. Każda z nich nich była realizowana z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W 2020 roku rozpoczęła się piąta edycja projektu, która realizowana była do 30 kwietnia 2022 roku. W jej ramach odbyło się 81 szkoleń, w których udział wzięło 1 218 uczestników. Ze względu na pandemię Covid-19 część spotkań odbyła się w formie on-line.

Nasze działania objęły mieszkańców wsi i miast liczących do 20 000 mieszkańców w wieku 16+ z całej Polski. Dla nich przygotowaliśmy 80 osiemnastogodzinnych szkoleń warsztatowych, trwających minimum trzy dni, podczas których omówiliśmy procedury związane  z uruchomieniem działalności gospodarczej oraz sposoby analizy własnych zasobów finansowych. Ćwiczyliśmy też opracowywanie biznesplanu działalności gospodarczej. Uczestnicy mieli także okazję do skonsultowania z ekspertami swoich opisanych w biznesplanach pomysłów na firmę.

Doradzaliśmy skąd czerpać wiedzę, która pomoże w rozpoczęciu biznesu i jak korzystać z danych pozafinansowych. Przybliżaliśmy zagadnienia z zakresu marketingu, reklamy i nowych technologii, które mogą być przydatne w rozwoju każdej firmy.

Warsztaty prowadzone były przez doświadczonych trenerów edukacji finansowej przeszkolonych  przez Fundację. Ich lista znajduje się tutaj: www.edufin.pl/abc-przedsiebiorczosci-v/trenerzy/. W przypadku zainteresowania zorganizowaniem szkolenia w Państwa miejscowości, prosimy o kontakt z trenerem zamieszkałym w najbliższej okolicy. Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji szkoleń najlepiej ustalać bezpośrednio z trenerem.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu Moniką Słotwińską-Łychota (mslotwinskalychota@fww.pl) – Fundacja Wspomagania Wsi, tel. (22) 636 25 70 do 75.