ABC przedsiębiorczości V

Fundacja Wspomagania Wsi w latach 2012–2019 przeprowadziła cztery edycje projektu pt. „ABC przedsiębiorczości. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast”. W 2020 roku rozpoczyna się piąta edycja projektu. Każda z nich była realizowana z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Projekt będzie realizowany do 30 kwietnia 2022 roku. 

W dalszym ciągu chcemy rozbudzać zainteresowanie przedsiębiorczością oraz poszerzać wiedzę i umiejętności z zakresu otwierania i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej. Tym razem nasze działania obejmą 1 200 mieszkańców wsi i miast liczących do 20 000 mieszkańców w wieku 16+ z całej Polski.

Dla nich przygotowaliśmy 80 osiemnastogodzinnych szkoleń warsztatowych, trwających minimum trzy dni, podczas których omówimy procedury związane  z uruchomieniem działalności gospodarczej oraz sposoby analizy własnych zasobów finansowych. Przećwiczymy też opracowywanie biznesplanu działalności gospodarczej. Uczestnicy będą mieli także okazję do skonsultowania z ekspertami swoich, opisanych w biznesplanach, pomysłów na firmę.

Doradzimy, skąd czerpać wiedzę, która pomoże w rozpoczęciu biznesu i jak korzystać z danych pozafinansowych. Na koniec przybliżymy zagadnienia z zakresu marketingu, reklamy i nowych technologii, które mogą być przydatne w rozwoju każdej firmy.

Warsztaty przeprowadzane będą przez doświadczonych trenerów edukacji finansowej przeszkolonych  przez Fundację. Ich lista znajduje się tutaj: www.edufin.pl/abc-przedsiebiorczosci-v/trenerzy/. W przypadku zainteresowania zorganizowaniem szkolenia w Państwa miejscowości, prosimy o kontakt z trenerem zamieszkałym w najbliższej okolicy. Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji szkoleń najlepiej ustalać bezpośrednio z trenerem.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu Moniką Słotwińską-Łychota (mslotwinskalychota@fww.pl) – Fundacja Wspomagania Wsi, tel. (22) 636 25 70 do 75.

Wielkość tekstu
Kontrast