Publikacje

Publikacje na temat edukacji finansowej

Zarządzanie domowymi finansami w sposób odpowiedzialny i racjonalny jest niezbędny, aby zapewnić sobie oraz swojej rodzinie bezpieczeństwo. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat edukacji finansowej, które udostępniamy w formacie pdf. Można z nich dowiedzieć się m.in. jak zarządzać domowym budżetem, jak założyć własną firmę oraz jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

Podręcznik dla uczestników szkoleń ABC Przedsiębiorczości V. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast

Publikacja przygotowana została dla uczestników szkoleń w ramach projektu ABC Przedsiębiorczości V. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast. Z podręcznika można dowiedzieć się jak zarejestrować działalność gospodarczą, jaką formę opodatkowania wybrać, jak skalkulować koszty i przychody, żeby działalność przynosiła zysk, jak promować swoje produkty lub usługi, a także jak radzić sobie w sytuacji kryzysowej. Podręcznik pomoże także przygotować profesjonalny biznesplan.

Scenariusze zajęć dla trenerów projektu ABC Przedsiębiorczości IV. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast

Scenariusze zajęć to merytoryczne wsparcie dla trenerów projektu ABC Przedsiębiorczości. Scenariusze rozpisane są na 21 godziny zajęć, w skład których wchodzą następujące moduły: prawo i praktyka działalności gospodarczej, tworzenie biznesplanu; wizja przedsiębiorstwa; analiza opłacalności, zarządzanie przedsiębiorstwem, kompetencje osoby przedsiębiorczej, nowe technologie w prowadzeniu przedsiębiorstwa, marketing i reklama w małym przedsiębiorstwie, kryzys w przedsiębiorstwie. Zapraszamy do pobierania i wykorzystywania scenariuszy! Aby uzyskać dostęp do załączników prosimy o kontakt z Moniką Słotwińską-Łychota mslotwinskalychota@fww.pl

Rodzina bezpieczna finansowo

Poradnik podpowiada, jak zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich dzieci. Pierwsza część publikacji poświęcona jest ubezpieczeniom. Mówi o tym, jak wybrać ubezpieczenie, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Druga część publikacji mówi o emeryturach. Dowiemy się z niej, kiedy i komu przysługuje emerytura z KRUS oraz ZUS. Zawiera również informacje o zmianach w powszechnym systemie emerytalnym.

Szkoła mądrego pożyczania

Poradnik opisuje zasady rozsądnego pożyczania. Można się z niej dowiedzieć, dlaczego korzystamy z kredytu lub pożyczki? Co to jest zdolność kredytowa i kto ją posiada? Jaki kredyt wybrać? Jak obliczyć jego koszty? A także, co robić, gdy pojawią się problemy ze spłatą rat kredytu?

Zaplanuj swoją przyszłość. Poradnik domowych finansów

W publikacji „Zaplanuj swoją przyszłość. Poradnik domowych finansów” staramy się doradzić, jak efektywnie zarządzać domowym budżetem, planując i podejmując racjonalne decyzje finansowe. Wspólnie spróbujemy poznać zachowania ekonomiczne, prowadzące do finansowej niezależności rodziny.

Porady Aspiranta Fortuny

Teksty zawarte w publikacji “Porady Aspiranta Fortuny” powstały w ramach projektu Stowarzyszenia Gazet Lokalnych dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego.

ABC finansów osobistych

Teksty powstały w ramach projektu ABC finansów osobistych i dofinansowane zostały ze środków Narodowego Banku Polskiego. Publikacja zawiera artykuły m.in. Marka Grzeleckiego, dziennikarza „Faktu – Pieniądze”. Wprowadzenie: Paweł Ryll, ilustracje Piotr Kakiet.