ABC przedsiębiorczości

W latach 2012–2019 Fundacja Wspomagania Wsi przeprowadziła cztery edycje projektu ABC przedsiębiorczości. W 2020 roku rozpoczęła się piąta edycja. Każda z nich realizowana była z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W 2020 roku Fundacja Wspomagania Wsi rozpoczęła projekt ABC przedsiębiorczości V. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i trwać będzie do 30 kwietnia 2021 roku.

W dalszym ciągu chcemy rozbudzać zainteresowanie przedsiębiorczością oraz poszerzać wiedzę i umiejętności z zakresu otwierania i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej. Nasze działania obejmą 1 200 mieszkańców wsi i miast liczących do 20 000 mieszkańców w wieku 16+ z całej Polski.

Dla nich przygotowaliśmy 80 osiemnastogodzinnych szkoleń warsztatowych, trwających minimum trzy dni, podczas których omówimy procedury związane  z uruchomieniem działalności gospodarczej oraz sposoby analizy własnych zasobów finansowych. Przećwiczymy też opracowywanie biznesplanu działalności gospodarczej. Uczestnicy będą mieli także okazję do skonsultowania swoich pomysłów na firmę z ekspertami.

Doradzimy, skąd czerpać wiedzę, która pomoże w rozpoczęciu biznesu i jak korzystać z danych pozafinansowych. Na koniec przybliżymy zagadnienia z zakresu marketingu, reklamy i nowych technologii, które mogą być przydatne w rozwoju każdej firmy.

Warsztaty przeprowadzą doświadczeni trenerzy edukacji finansowej przeszkoleni przez Fundację.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu Moniką Słotwińską-Łychota (mslotwinskalychota@fww.pl) – Fundacja  Wspomagania Wsi, tel. (22) 636 25 70 do 75.

Wielkość tekstu
Kontrast