ABC przedsiębiorczości

W latach 2012–2022 Fundacja Wspomagania Wsi przeprowadziła pięć edycji projektu ABC przedsiębiorczości. Każda z nich realizowana była z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Ostatnia, piąta edycja projektu ABC przedsiębiorczości zakończyła się 30 kwietnia 2022 roku. Nasze działania objęły 1 218 osób – mieszkańców wsi  i miast liczących do 20 000 mieszkańców w wieku 16+ z całej Polski. Przeprowadzonych zostało 81 osiemnastogodzinnych szkoleń, podczas których omówione zostały procedury związane  z uruchomieniem działalności gospodarczej oraz sposoby analizy własnych zasobów finansowych. Ćwiczyliśmy też też opracowywanie biznesplanu działalności gospodarczej. Uczestnicy mieli okazję do skonsultowania swoich pomysłów na firmę z ekspertami.

Doradzaliśmy, skąd czerpać wiedzę, która pomoże w rozpoczęciu biznesu i jak korzystać z danych pozafinansowych. Na koniec przybliżaliśmy zagadnienia z zakresu marketingu, reklamy i nowych technologii, które mogą być przydatne w rozwoju każdej firmy.

Warsztaty przeprowadzili doświadczeni trenerzy edukacji finansowej przeszkoleni przez Fundację.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu Moniką Słotwińską-Łychota (mslotwinskalychota@fww.pl) – Fundacja  Wspomagania Wsi, tel. (22) 636 25 70 do 75.